Dva zástupce měl mít boxerský oddíl BC DTJ Prostějov na mistrovství republiky mužů a žen 2021 v Třeboni. Nakonec startoval v jižních Čechách jediný, kterému se šampionát nevydařil.

První z borců BC DTJ Pavel Zajíc byl přihlášený ve váhové kategorii mužů do 92 kilogramů, ale do třeboňských bojů se nezapojil. Byl přitom nasazený přímo do semifinále, takže kdyby nastoupil, získal by minimálně bronz.

To prostějovský rodák Pavel Ján musel ve stejné mužské váze do 92 kg absolvovat už zápas úvodního kola, kterým bylo čtvrtfinále proti Viktoru Truschovi z Českých Budějovic (pozdějšímu vítězi dvaadevadesátky). Někdejší velký talent z Hané bohužel prohrál r.s.c. ve druhém kole, tím pádem vypadl a zůstal bez medaile.

V ženské kategorii se za détéjéčko nezúčastnila vrcholného tuzemského turnaje na konci minulého roku žádná rohovnice. A kdo vybojoval tituly nových mistrů i mistryň ČR mezi dospělými?   (son)