Boxeři Berserkers Clubu Blansko uspěli na republikovém šampionátu

28. ledna 2022, sport, přečteno: 3169×

Dva tituly vicemistra České republiky, jedno třetí místo a jedno největší překvapení šampionátu. Takové jsou ve zkratce výsledky, se kterými odjeli z republikového mistrovství v boxu členové Berserkers Clubu Blansko. Za výbornou reprezentaci města boxerům osobně poděkovali starosta Jiří Crha a místostarosta František Hasoň.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Mistrovství České republiky mužů a žen v boxu se konalo v polovině prosince v Třeboni. „Vyšlo to absolutně perfektně, nikdo takové výsledky nečekal. Boxujeme sice už několik let, ale zatím jsme hájili barvy jiných klubů. V Třeboni jsme se představili poprvé jako Berserkers Club Blansko a hned jsme získali tři medaile,“ zhodnotil republikový šampionát předseda a trenér oddílu Jan Hrazdíra.

Za výbornou reprezentaci města boxerům Berserkers Clubu Blansko poděkovali  při setkání na radnici starosta města Jiří Crha a místostarosta František Hasoň. FOTO: Michal Záboj

V kategorii do 67 kg obsadil Petr Starý třetí místo, když ve čtvrtfinále vyhrál na body a v semifinále pak prohrál až na body se zkušeným protivníkem. O velké překvapení šampionátu se pak postaral David Klíč v semifinále kategorie do 86 kg. Blanenský boxer knokautoval favorizovaného Jiřího Havla z klubu Pražský rohovník.

„David Klíč, který je s osmi zápasy vlastně boxerským nováčkem, předvedl ve finále s Honzou „Divočákem“ Mužíkem nejlepší bitvu celého mistrovství . Při tomto duelu hala bouřila a přítomným se ježily chlupy na rukou. Zápas byl veden ve vysokém tempu, oba borci boxovali většinu času na krátkou vzdálenost a předvedli technicky čistý box bez zbytečných faulů,“ popsal finálový zápas kategorie do 86 kg web České boxerské asociace czechboxing.cz.

David Klíč bude reprezentovat Českou republiku na boxerském mistrovství Evropy do 22 let. Šampionát se uskuteční ve dnech 11. - 24. března 2022 ve městě Poreč v Chorvatsku. Bude také hostovat v extralize za Dubnici nad Váhom.

Výrazného úspěchu dosáhl na republikovém mistrovství v Třeboni také Jiří Krejčí. V kategorii nad 92 kg zvítězil ve čtvrtfinále i semifinále na body. Účast ve finále mu ale znemožnilo zranění pravého zápěstí a celkově tak obsadil druhé místo. V únoru se Jiří Krejčí představí na galavečeru ve Vídni.

FOTOGALERIE

Boxeři Berserkers Clubu Blansko uspěli na republikovém šampionátu. FOTO: archiv klubu

Celkem fotografií:  7

Berserkers Club Blansko je sportovní klub zaměřený převážně na box. Jeho působištěm je areál střelnice WarZone v Dolní Lhotě. Právě tam se v sobotu 28. května uskuteční utkání oblastní boxerské ligy.

„Diváci jsou samozřejmě zváni. Zájemci o box mohou přijít také na naše tréninky v Dolní Lhotě. Pro dospělé se konají vždy v pondělí, ve středu a v pátek od 18:30 do 20:00 hodin a pro děti od sedmi let vždy v pondělí a v pátek od 17:30 do 18:30 hodin,“ podotkl Jan Hrazdíra.

vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení