“Byl jsem hrozně nas**ný,” reagoval promotér na ukončení zápasu Vémola vs. Marpo. Bude odveta?

“Byl jsem hrozně nas**ný,” reagoval promotér na ukončení zápasu Vémola vs. Marpo. Bude odveta?

Očekávaný boxerský duel mezi Marpem a Vémolu má jasného vítěze, s výsledkem ale nakonec není nikdo spokojen. K překvapivému ukončení se vyjádřil Ondřej Novotný i oba bojovníci.

Na tiskové konferenci se Marpo znovu vrátil k nečekanému ukončení. Zdůraznil, že s rozhodnutím rozhodčího nesouhlasí, jelikož nebyl otřesený, navíc je přesvědčen, že byl stále dostatečně aktivní, protože obranu prokládal údery na spodek a zvedáky. “Mrzí mě to. Nadřel jsem se na to jako kráva, myslím si, že bychom v klidu doboxovali těch šest kol.” Nadšený nebyl ani “Terminátor”, byť z ringu odcházel jako vítěz. “Mě to samozřejmě také mrzí, už jen z toho pohledu, že jsem slíbil to své první KO, ale hlavně proto, že Marpo tam opravdu pořád stál.” Vémola dodal, že Marpo neposlouchal pokyny rozhodčího, což ho následně vedlo k ukončení zápasu. Na tiskovce vyšlo najevo, že rozhodčí Jan Frána Marpa mezi koly varoval, že pokud nebude aktivní, bude nucen zápas ukončit. Marpo potvrdil, že ho rozhodčí skutečně upozornil, trval ale na tom, že aktivní byl. “Nemusím tam přece nasypat padesát tisíc úderů, přišlo mi to nefér. Měl mě minimálně počítat, fakt jsem nebyl ani otřesený,” postěžoval si. “Kdybych tam plaval a oči mi lítaly všemi směry, tak neřeknu ani slovo.”

Jisté rozčarování neskrýval ani Ondřej Novotný. “Byl jsem hrozně nas**ný, ale už mě to přešlo, protože to musíme vždycky respektovat. A já třeba nevěděl, že tam byl za Marpem. Pokud bych to měl říct za sebe, tak nám to pokazil všem. Protože tohle je zápas, kdy potřebuješ cit, i jako rozhodčí potřebuješ být trochu showman.” Promotér zdůraznil, že ani na jedné straně nešlo o boxerskou kariéru, borci tedy mohli dostat více prostoru. “Myslím si, že se to dalo počítat nebo mu dát trestný bod, ale zároveň nechci seslat peklo na Honzu Fránu. V tu chvíli udělal nějaké rozhodnutí, za kterým si samozřejmě stojí,” řekl s tím, že nijak nezpochybňuje jeho odbornost a zkušenosti.“Terminátor” sice uznal, že mu údery od Marpa příliš nechutnaly, po těch dobře trefených mu dokonce hučelo v hlavě, zápas by však podle něj měl jasného vítěze, i kdyby jej rozhodčí neukončil. “Jestli se ptáte, jestli bych vydržel páté a šesté, tak věřte tomu, že bych vydržel i sedmé a osmé.” Pokud jde o taktiku na straně Marpa, spoléhal hlavně na zvedáky. Vysvětlil ale, že se Karlos příliš předkláněl, takže bylo těžké něco trefit. “Dostal jsem asi třicet hlav, několikrát do koulí, s tím nic neuděláš. Nedalo se zdrhnout, Karlos je prostě široký,” popsal těžkou pozici v provazech. Přesně na to se ale pečlivě připravoval ...