K1 i thajský box chce Sivák zvednout na světovou úroveň, stejně jako to dokázal McGregor s MMA

K1 i thajský box chce Sivák zvednout na světovou úroveň, stejně jako to dokázal McGregor s MMA

Bojovník Václav Sivák má velké plány. Mistr světa v kickboxu by nejraději zamířil mezi postojáře do ONE Championship, nebrání se ale ani MMA.

Václav Sivák si v polovině února připsal další cenné vítězství, když na akci Fair Fight v Jekatěrinburgu srovnal účty s Viktorem Michajlovem, který ho kdysi porazil v amatérech. Se svým výkonem ovšem spokojen nebyl, což prozradil bezprostředně po zápase. V rozhovoru pro The Mag vysvětlil, proč tomu tak bylo.V první řadě zdůraznil, že se zápasem příliš nepočítal. V listopadu se utkal s Francouzem Fouadem Djebarim, souboj si s přehledem pohlídal a získal tak prestižní titul WAKO Pro. Mistr světa v kickboxu si chtěl dát chvíli pauzu a náležitě oslavit další důležitý milník své sportovní kariéry, nakonec ale přišla další neodolatelná nabídka, kterou si nechtěl nechat utéct.

Sivák riskoval především parádní bilanci, do svého 19. zápasu totiž nastupoval neporažen. Do boje šel navíc bez plnohodnotné přípravy, spoléhal se především na svůj talent, houževnatost a touhu po vítězství. “Na přípravu jsem měl měsíc. On byl zavřený s ruskou reprezentací, třikrát denně trénoval, a já tady lítal po Praze a sháněl jsem vízum.” To ale nebyla jediná komplikace. “Dva týdny před zápasem jsem dostal koleno do nosu, takže jsem nemohl spárovat. Ale nechci se vymlouvat. Jen říkám, že jsem nebyl ve stoprocentní formě, byl jsem třeba na padesáti procentech… I tak jsem dokázal porazit ruskou topku, takže mám na to být světová třída.”Otevřeně mluvil také o svých cílech. Během rozhovoru zavzpomínal na časy, kdy pracoval pro otce v jeho stavební firmě. Ve svých dvanácti letech poznal, jak chutná pořádná dřina, po práci si ale vždy našel čas na trénink. Později si zase musel odpustit večírky a popíjení s kamarády. “Fakt chci být nejlepší. Teď už jsem to po zápase ani nijak neoslavoval, hned jsem šel zpět do tréninku, chci být opravdu nejlepší na světě. A pokud chceš být nejlepší, tak si myslím, že to musíš dělat od mala, ten čas je od těch 18 do 24, to bys měl držet hubu a jen makat. Sklopit hlavu, neřešit, co říkají ostatní a opravdu makat, jít si za tím.” ...