Karlos Vémola už zná dalšího soupeře. V Německu ho uvítá polský Vampír se zkušenostmi z One Championship

Karlos Vémola už zná dalšího soupeře. V Německu ho uvítá polský Vampír se zkušenostmi z One Championship

Karlos Vémola si po duelu s Marpem příliš nevydechne, za necelé dva týdny ho čeká návrat do polotěžké váhy. S kým nastoupí?

Organizace Oktagon MMA má za sebou odbočku v podobě galavečera věnovaného boxu, na dalších turnajích se ale vrátí zpět do zajetých kolejí, byť vedou na úplně jiný trh. Na prvním turnaji v Německu chtěl být i Karlos Vémola, který se po dlouhé pauze zapříčiněné zraněnou rukou vrátí k MMA, po letech navíc znovu nastoupí v polotěžké váze, na níž nemá pěkné vzpomínky. V posledním zápase tam totiž prohrál s Attilou Véghem.Promotéři již prozradili, kdo “Terminátora” v polotíze uvítá. Jde o polského bojovníka Michala Pasternaka (16-7). Ten se za svou kariéru stihl představit v několika organizacích včetně ONE Championship, kde dokonce před šesti lety s Rogerem Graciem zabojoval o pozici šampiona. Brazilec nicméně v prvním kole nasadil arm-triangle, ze kterého už Polák nezvládl utéct. Kariéra do té doby neporaženého “Vampíra” následně nabrala úplně jiný směr, po výhře vždy přišla jedna nebo dvě porážky. Sluší se ale dodat, že na submisi prohrál pouze jednou, černý pásek v BJJ zkrátka nezapře.

Dařilo se mu ale v organizaci Wotore, která se specializuje na boj bez rukavic. Koncem ledna letošního roku nasadil soupeři rear naked choke a stal se šampionem. V tradičním MMA naposledy bojoval začátkem března v polské organizaci NG Promotions, kde si došel pro vítězství.Ondřej Novotný na tiskové konferenci po sobotním turnaji Oktagon Undeground naznačil, že se pro Vémolu snažili najít německého soupeře, to se ale nepodařilo. “Těch skvělých třiadevadesátek tam tolik není. Co bylo, to jsme oslovili. A zase se budu opakovat - ne úplně každý chce s Karlosem zápasit. Ale musím říct, že se mi ten zápas líbí.” Zároveň se nechal slyšet, že původně chtěl před Karlose postavit méně náročného soupeře, aby měl možnost trochu se po pauze rozkoukat. “Chtěl jsem někoho stravitelnějšího, ale ono to zase není tak jednoduché. A ten Pastrnak je k**va těžký soupeř, měl tady zápasit v Ostravě s Puetzem, takže v tom směru to pro nás má příběh, který bude dál pokračovat od tohohle zápasu.” ...