Marpo hledal kyslík, ztuhly mu nohy a už nemohl, proti Vémolovi se snažil jen přežít, tvrdí Novotný

Marpo hledal kyslík, ztuhly mu nohy a už nemohl, proti Vémolovi se snažil jen přežít, tvrdí Novotný

Vrchní šéf OKTAGONu MMA reagoval na Marpovu kritiku, že se Karlos Vémola v duelu s ním dopustil několika nepřehlédnutelných faulů.

Od zmíněného turnaje uplynulo už několik dlouhých dní, ale dozvuky jsou slyšet stále i teď. Některé jsou dokonce tak hlasité, jako například sporné ukončení hlavního zápasu večera, že na to musel reagovat i sám promotér Ondřej Novotný.

„Mluvil jsem o tom s Honzou Fránou (ringový rozhodčí zápasu Vémola vs. Marpo), on mi k tomu řekl své vysvětlení. Skoro všichni snad už viděli video, které je ze šatny a Honza tam zápasníkům vysvětluje, že přesně tohle se může stát, když někdo bude absolutně neaktivní. Což Marpo vlastně byl. Taky je vidět, že Vasil Ducár (boxer) a někteří další lidi, kteří tomu rozumějí, se Honzy vlastně zastávají.

Já jako organizátor turnaje, jsem s ním mluvil a říkal mu, že je to specifický druh zápasu, tak dost dobře spokojený být nemůžu. A není pro to pro mě vysvětlení. Jasně jsem mu říkal, že to není profesionální duel v tom pravém slova smyslu, že by ti kluci nechtěli doboxovat nebo že to bude box, jak si někteří možná mysleli. Zasloužili si to dobojovat do posledních možných vteřin. A to se nestalo na základě jeho rozhodnutí.“ ...