Odmítl koupit medaili z OH. Místo toho daroval soupeři peníze, aby postavil dům své matce

Bývalý profesionální boxer Amir Khan projevil tento týden neuvěřitelnou štědrost. Daroval totiž 5 000 dolarů svému bývalému protivníkovi Mariovi Kindelánovi. Kubánská hvězda Kindelán však nepatří mezi Khanovy obvyklé soupeře, neboť ho porazil v boji o zlato během finále olympijských her v Aténách v roce 2004. 52letý Kindelán vyhrál také olympiádu v Sydney v roce 2000 a do důchodu tak odešel jako dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný amatérský šampion v lehké váze.

Bohužel se však nikdy nestal profesionálem, jelikož mu to omezení v jeho vlasti nikdy neumožnila. Profesionální box byl na Kubě po 60 let zakázán a teprve v loňském roce se tam vrátil na základě ...