Overeem po nesmělém začátku v závěru kickboxerské bitvy roku zabral a poslal Hariho do důchodu

Overeem po nesmělém začátku v závěru kickboxerské bitvy roku zabral a poslal Hariho do důchodu

Po takřka 13 letech se v ringu znovu utkali dvě legendy bojových sportů, aby rozsekli rivalitu ze zlatých časů japonské K-1.

Alistaira Overeema zná většina fanoušků především jako MMA bojovníka, velkého úspěchu ale tento obrovitý Nizozemec dosáhl také v kickboxu, když v roce 2010 zvítězil v prestižním turnaji K-1. Do ringu se s velkými rukavicemi vrátil až letos, aby uzavřel zápasovou trilogii s Badrem Harim. Tomu se sice v posledních letech moc nedařilo, ale upozorňoval, že i zraněný lev je pořád lev.

Souboj vypsaný na tři kola po třech minutách se uskutečnil v sobotu večer na zaplněném fotbalovém stadionu v holandském Arnhemu. Většina publika byla na straně Hariho a každý jeho úder či kop hlasitě podporovala. První kolo Marokánec jasně vyhrál, Overeem jako by se nemohl dostat do tempa, které je v kickboxu o dost vyšší než v MMA zápasech. I druhé kolo se neslo v podobném duchu, Alistair ale ke konci trefil tvrdý zvedák na bradu, po němž se Harimu podlomily nohy. Nebyl sice počítaný, ale jako by mu to vzalo vítr z plachet ...