Petr ‘Mercedes’ Švancara: Konečný, dojeď do Brna, ať ti můžu dát do držky

Petr ‘Mercedes’ Švancara: Konečný, dojeď do Brna, ať ti můžu dát do držky

Tři exhibiční soupeře si pro brněnský galavečer Tohle je Box 3 vybral spolupromotér večera, trenér, a hlavně nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný. A byť dvojice Petros Karidis – Jan Žampa slibuje také zajímavé příběhy, pro domácí publikum bude největším lákadlem poslední mušketýr, domácí sportovní hvězda Petr Švancara.

Během své sportovní kariéry toho stihl dnes čtyřiačtyřicetiletý bývalý fotbalový útočník hodně, bojovým sportům se ale na rozdíl od některých jiných spoluhráčů i soupeřů vyhýbal. Právě proto je jeho účast v exhibičním souboji s bývalým profesionálním mistrem světa překvapením. „Já mám ale podobné výzvy rád. Navíc je to pro dobrou věc, proto do toho jdu,“ říká v rozhovoru pro Profiboxing.cz brněnský patriot přezdívaný „Mercedes“.

Přezdívka, kterou Švancara přijal jako svoji značku (je tak pojmenovaná i jeho biografie), vznikla na přelomu tisíciletí, kdy brněnský talent přestoupil do Slavie, za kterou odehrál sice 44 zápasů, většinu z nich z pozice střídajícího hráče. Když následně měl po návratu své angažmá v Edenu zhodnotil, v jednoho rozhovoru pronesl: „Ve Slavii jsem si ty dva roky připadal jako mercedes, který nemohl vyjet z garáže.“ ...