Rozhodčí zápasu Vémola vs. Marpo vysvětlil, proč duel ukončil předčasně

Rozhodčí zápasu Vémola vs. Marpo vysvětlil, proč duel ukončil předčasně

Mělo to být šest kol 3×3 minuty, nakonec jsme viděli necelá čtyři. Důvod je hlavně v tom, že Terminátor vsadil na buvolí taktiku, kdy se nekompromisně a bezhlavě hnal dopředu, čímž ze svého soupeře zahnal do rohu a vysával z něj veškerou energii.

Utkání se tedy povětšinou odehrávalo jen na jednom místě a na tom měl Vémola optickou převahu. Marpo, ač tvrdí, že si své zbraně chystal na poslední dvě kola, se nakonec žádného překvapení nedočkal. Jeho snahy o převzetí otěží mohly být sice v plánu, ale už k nim nedostal prostor.

„Rozhodnutí bylo TKO, neboli technický knockout, kdy rozhodčí zastavuje zápas pro naprostou převahu jednoho z boxerů a to bez počítání. Velmi často bylo uváděno, že to bylo pro neaktivitu, ale bylo to pro absolutní optickou převahu soupeře,“ sdělil ringový sudí Jan Frána pro deník Sport.

„Rozhodl jsem tak i proto, že jsem si myslel, že je Marpo už v ohrožení zdraví. Dostal totiž několik ran, a když jsem tam nakoukával, což je vidět z několika záběrů, tak jsem si dvakrát počkal, jestli se mi to jen nezdá, po dvou ranách na spodek se začal otáčet a měl hlavu dole. V tu chvíli mi to připadalo jako prevence zranění, aby nedostal ránu do zátylku, proto jsem zápas zastavil. Takže to byly dva důvody, proč jsem tak rozhodl. Pro absolutní převahu soupeře a pro ochranu zdraví zápasníka, který se otáčí.“ ...