Sobotní PML 6 nabídne bitvu o evropského šampiona WMC. Do zápasu jdou Mandinec, Chochlíková, Hromek a mnoho dalších

Sobotní PML 6 nabídne bitvu o evropského šampiona WMC. Do zápasu jdou Mandinec, Chochlíková, Hromek a mnoho dalších

Organizace PML tentokrát rozbije tábor v domácím Trenčíně, kde uspořádá v pořadí již šestý turnaj. Na akci s podtitulem Homecoming samozřejmě nebudou chybět známé tváře.

Turnaj zdobí zápas o titul evropského šampiona WMC. O něj zabojuje domácí Lukáš Mandinec, který již získal národní a interkontinentální titul, takže by se mu do sbírky hodil i evropský pás. Organizace WMC mu jako soupeře vybrala Alejandra Ferreira, jenž bude bojovat za Španělsko. Mandinec se těší především na podporu svých fanoušků. “Ta atmosféra je strašně super, opravdu je znát, že je to doma, lidé to hecují,” řekl v rozhovoru pro PML. V ringu spoléhá především na perfektní klinč, sílu a kondici, takže nemá problém uštvat i o něco techničtější soupeře. A to by mohlo na Španěla platit.

Pozornost přitahuje také Monika Chochlíková. “Volcano” bude chtít sežehnout tureckou bojovnici Tugbanur Kivrak. Juniorská mistryně světa organizace WAKO už má na kontě více než 200 zápasů. Vítězství nad Chochlíkovou by ji hodně posunulo, už jen díky tomu, že slovenská hvězda v minulém roce ovládla Světové hry. “Je to pro ni obrovská šance se zviditelnit, protože ne každý mě v thajském boxu porazil, naposledy v roce 2019. A to byla IFMA, takže amatéři. V profi si ani nepamatuju, kdy jsem prohrála. Takže kdyby mě porazila, tak by extrémně vyletěla,” uvědomuje si Chochlíková. Tím se ale rozhodně nechce nechat svázat. “Já si na ten zápas věřím, jakože celkem dost.” Pravidla thajského boxu si osvěží také Daniel Hromek, který poslední dobou zkouší štěstí v MMA. Ale jak sám přiznává, thajský box je pro něj srdeční záležitost. V PML se naposledy střetl s Pavlem Šachem. “Byl to takový souboj stylů, on v těch zápasech víc boxuje, tlačí to přes K-1, já jsem spíš thaiboxer, svazuju do klinčů a tak dále. Čekal jsem, že mě bude lépe trefovat, ale asi jsem měl dobré oko.” zavzpomínal na poslední fight. Je přesvědčen, že se mu zadaří i v sobotu ...