Turnaj RFA 7 přišel o Marpa a několik dalších bojovníků, organizace ale sehnala špičkové náhradníky

Turnaj RFA 7 přišel o Marpa a několik dalších bojovníků, organizace ale sehnala špičkové náhradníky

Hned několik bojovníků se pouhý týden před turnajem RFA 7 muselo z různých důvodů omluvit, vedení organizace tedy muselo na poslední chvíli zachraňovat rozsypanou kartu. Náhradní zápasy ale působí slibně.

“Během posledních čtyř dnů nám spadlo pět zápasů,” oznámil matchmaker Martin Vodecký na dnešní tiskové konferenci. V posledních dnech měl pořádně napilno, jelikož musel hledat odpovídající náhrady, aby diváci nepřišli zkrátka. Mezi odpadlíky jsou bohužel hlavní tváře sobotní karty, například Marpo, který si během tréninku poranil ruku. Problém popsal Radim Tauchen, Marpův manažer. “Marpo ten zápas chtěl, nechtěl to Iljovi a organizaci udělat,” vysvětlil. “Udělal pro to vše, dva, tři dny trénoval dál pod medikací, zkoušel to, nicméně ta pravá ruka nedrží, je tam naraženina.” Ruka naštěstí není zlomená, takže by se měl dát rychle dohromady. Zápas se po dohodě s organizací odložil na 11. března, kdy se uskuteční další turnaj v Praze.

K situaci se vyjádřil i Marpo, jenž na tiskovku taktéž dorazil. “Paradoxně to bylo to poslední, desáté kolo. Trefil jsem nějaký zadní direkt a ohnul jsem si celou ruku, špatně jsem ji zpevnil… Mrzí mě to hlavně vůči Iljovi. Já vím že se to stává, ale je to s prominutím na ho**o, protože se tvrdě připravoval, myslím si, že jsem byl také ve formě. Zkoušel jsem to, ale tou rukou prostě nedám direkt,” řekl s tím, že se mu závěr roku moc nevydařil. Do přípravy se bude pomalu vracet zhruba za čtyři týdny. Ilja Škondrič samozřejmě nebyl nadšený, právě dnes se shodou okolností vrátil z přípravy v Thajsku. Duel Marpo vs. Škondrič však není jediný zrušený zápas. “Bohužel nám vypadne i Sebastián Fapšo a Matěj Kozubovský, jsou to opravdu velké ztráty na kartě, ale nahradili jsme to zápasy o stejné kvalitě,” oznámil promotér Boris Marhanský ...