Bombarďák Mark Hunt se stylově rozloučil s kariérou, knockoutoval slavného ragbistu

Bombarďák Mark Hunt se stylově rozloučil s kariérou, knockoutoval slavného ragbistu

Novozélandský pořez má za sebou poslední zápas své bohaté kariéry. A na odpočinek může odejít spokojený, jako velký outsider dokázal v boxerském zápase porazit bývalého slavného ragbistu Sonnyho Billa Williamse.

Někteří bojovníci si dokážou zajistit status legendy bez toho, aby kdy dosáhli na tu nejvyšší metu a právě Mark Hunt je přesně tím typem fightera. Svou cestu v MMA zakončil již v roce 2018, kdy odešel z UFC s celkovým rekordem 13 výher a 14 porážek. Jenže styl, kterým se tento dnes již 48letý borec prezentoval, se zaryl do paměti snad všem fanoušků, kteří jej kdy viděli v akci. Kombinace extrémní odolnosti a brutální síly ve zdánlivě nepříliš atletickém balení a jeho záliba v divokých přestřelkách v postoji – na zápasy Marka Hunta se prostě nešlo netěšit.

Bohužel pro něj mu tyto jeho vlastnosti zajistily taky nespočet porážek, a tak byl jeho sportovním vrcholem pouze prohraný souboj o prozatímní titul těžké váhy s Werdumem v roce 2014. Jeho odchod z UFC pak provázely spory spojené se stále probíhajícím soudním řízením, tykajícího se hlavně jeho zápasu s Brockem Lesnarem, který byl poté pozitivně testován na doping. K bojům do klece se tedy již nevrátil, rukavice však na hřebík ještě tehdy nepověsil a zaměřil se na čistý box ...