Myslel jsem si, že je to nějaká sranda, říká olomoucký bijec Švarc o nabídce boxovat na obří akci Joshua vs. Ngannou

Myslel jsem si, že je to nějaká sranda, říká olomoucký bijec Švarc o nabídce boxovat na obří akci Joshua vs. Ngannou

Štěstí přeje připraveným, tohle pořekadlo v bojových sportech platí dvojnásob. Z čista jasna se totiž může naskytnout šance zápasit na jedné z nejočekávanějších boxerských akcí letošního roku.

Na světě asi není fanoušek bojových sportů, který by nevěděl o boxerském souboji Francis Ngannou versus Anthony Joshua. Půjde bezesporu o jeden z nejsledovanějších zápasů v letošním roce, který k obrazovkám přiláká fanoušky boxu, MMA i laickou veřejnost. Věděl o něm samozřejmě i olomoucký bojovník Martin "Nanuk" Švarc, ještě před pár dny by ho ale asi ani ve snu nenapadlo, že se v Rijádu také ukáže.

Aby taky jo, vždyť box není jeho primární disciplínou. "Mojí srdcovkou jsou Muaythai a K1, ale k boxu mě to vždycky táhlo, protože jsem vždy měl lepší ruce než kopy," vysvětluje. "Ale k zápasení v něm jsem se dostal až díky mému kamarádovi Viktorovi a bývalému profi boxerovi Robertu Šulganovi, kteří mi domluvili boxerské zápasy." Loni se tak ukázal na dvou galavečerech organizace Tohle je box, v obou případech zvítězil ...