Neporažený Haney ve vyšší váze zazářil a získal další šampionský pás do sbírky. Jeho soupeř i tak stanovil nový rekord

Neporažený Haney ve vyšší váze zazářil a získal další šampionský pás do sbírky. Jeho soupeř i tak stanovil nový rekord

Jak ukázal už Floyd Mayweather, neporaženost je v boxu ceněna zlatem. 25letý Devin Haney jde ve stopách známějšího kolegy, o víkendu si připsal už 31. výhru v profesionální kariéře.

Naposledy svedl v květnu vyrovnanou bitvu s Vasilijem Lomačenkem, v níž mnozí na rozdíl od rozhodčích viděli zvítězit Ukrajince, Američan Devin Haney ale tituly WBA, WBC, IBF, WBO a The Ring ubránil a nyní se vydal ovládnout i vyšší váhovou kategorii. A blýskl se skvělým výkonem, když šampiona WBC v super lehké váte (63,5 kg) Regise Prograise naprosto deklasoval.

Haney měl jasně navrch od začátku, ve třetím kole pak tvrdou pravačkou poslal Prograise do počítání. Podruhé se to málem opakovalo v šesté rundě, kdy se sice šampionovi trochu podlomila kolena, k zemi ale nešel. Byl to ale především skvělý pohyb, úhlování a kontrola vzdálenosti, které Haneymu zápas vyhráli. Vždyť Prograirs trefil za 12 kol pouhých 36 úderů, což je nový rekord zaznamenaný v systému CompuBox. Nebyl přitom pasivní, jenže úspěšnost jeho zásahů byla necelých 10 procent. Haney vyslal celkem 367 úderů, tedy jen o 4 víc než jeho soupeř, jenže jich dopadlo 129 ...