Záděra se v sobotu pokusí šokovat domácí scénu. S mentální přípravou na Siváka mu pomáhá známý zpěvák

Záděra se v sobotu pokusí šokovat domácí scénu. S mentální přípravou na Siváka mu pomáhá známý zpěvák

O hlavní zápas turnaje RFA 7 se postarají Vašek Sivák a Patrik Záděra. V sázce je mnoho, mimo jiné také titul pro historicky prvního šampiona této organizace.

“Hned mi proběhlo hlavou, že je to šance se zviditelnit. Je to velká šance, tím zápasem nemám, co ztratit. Když Vaška porazím, tak to pro mě bude obrovské peklo,” řekl Patrik Záděra v rozhovoru pro RFA. Mnohem více pochopitelně riskuje neporažený fenomén Vašek Sivák, který má v kickboxu již 21 výher. Záděra však také není žádné ořezávátko. V amatérech nasbíral 110 zápasů, mezi profesionály jich stihl 25, v 18 případech se radoval z vítězství. I jako šestinásobný mistr České republiky předem počítal s rolí výrazného outsidera, ale že ho lidé podceňují, to mu vrásky na čele nedělá. “To mi vůbec nevadí, neberu na to ohled, nedávám tomu pozornost,” řekl a poukázal na těžký zápas, který měl absolvovat týden předtím, než vyzval Siváka.

“V Belgii jsem měl mít mnohem horšího soupeře, než je Vašek. Měl dejme tomu 57 zápasů, z toho 38 KO a 55 výher, takže to byl také obrovský soupeř.” Oním protivníkem měl být Berjan Peposhi, zápas byl ale nakonec na poslední chvíli zrušen, takže byl Patrik připraven zaskočit do hlavního zápasu na RFA, jenž měli původně obstarat Ilja Škondrič a Marpo. Je třeba připomenout, že jako outsider šel Záděra i do nedávného souboje s Ladislavem Krištůfkem dle pravidel Real Fight (thaibox v malých rukavicích). V kleci podal velmi pěkný výkon, oba borci se dostali do počítání, o výsledku následně rozhodovali bodoví sudí. A právě Záděra nakonec zaslouženě vyhrál. V souboji o titul však nasadí velké rukavice, což ho trochu mrzí, je totiž přesvědčen, že v těch malých by  měl mnohem větší šanci Siváka knockoutovat ...