Záděra vstal z mrtvých, překvapení se ale nekonalo. Sivák se stal historicky prvním šampionem RFA

Záděra vstal z mrtvých, překvapení se ale nekonalo. Sivák se stal historicky prvním šampionem RFA

Z hlavního zápasu galavečera RFA 7 vzešel vůbec první šampion organizace RFA. Korunovaci však předcházela divoká přestřelka.

Zápas se uskutečnil v K-1 ve váze do 66 Kg, bojovníci měřili síly ve čtyřech kolech po třech minutách. Ostré výměny byly ovšem k vidění hned v prvních vteřinách. Sivák byl sice agresivnější, Záděra mu však všechny útoky okamžitě vracel. Úvodní lowkicky vystřídaly první kombinace, Sivák následně otestoval Záděru kolenem na žebra během krátkého klinče. Ty ale rozhodčí prakticky okamžitě rozděloval.Vašek předváděl perfektní pohyb na nohou. Jeden z jeho kopů však dopadl příliš nízko. V tu chvíli ještě Záděra nemohl tušit, že zdaleka nebude jediný. Sivák pomalu zvyšoval obrátky, Záděra však neúnavně kontroval, a to i v kombinacích tří a více úderů. V závěru kola schytal čistě trefený highkick na tvář, ten ho ale jen vyburcoval k další přestřelce.

Ve druhém kole Sivák názorně předvedl, že může vybírat z široké škály technik, diváci si mohli vychutnat například působivé kopy z otočky. Naštěstí pro Záděru ale nepadly na úrodnou půdu. Kombinace se snažil zavírat kopem, což se mu dařilo. Záděra soupeře často svazoval, právě v této situaci přišly v krátkém sledu další dva údery pod pás. Rozhodčí tedy Vaška napomenul, aby si na ně dával pozor. Záděra vytrvale snášel drsné srážky se soupeřem, v posledních vteřinách druhého kola se mu podařilo trefit čisté přímky, čímž dal jasně najevo, že si na něj Sivák stále musí dávat pozor. Protivníka tím vyburcoval k epesnímu kopu z otočky, který zaparkoval na žebra ...